LUG LIGHT FACTORY NIE PRZESTAJE ROSNĄĆ W SIŁĘ

20 czerwca 2015

Wraz ze wzrostem globalnego popytu na nowoczesne rozwiązania oświetleniowe, zorientowana na zaawansowane technologie firma LUG Light Factory zwiększa swoje możliwości w zakresie badań i produkcji opraw oświetleniowych wyposażonych w wysokiej jakości, wydajne źródła światła LED.

LUG, jeden z czołowych europejskich producentów profesjonalnych opraw oświetleniowych, wchodzi w końcową fazę budowy nowej fabryki, w całości poświęconej produkcji rozwiązań oświetleniowych w technologii LED. W nowopowstałym ośrodku, zlokalizowanym w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym mieścić się będzie centrum badawczo-rozwojowe firmy oraz kompleks hal do produkcji nowoczesnej elektroniki. Dzięki skupieniu tych dwóch komórek w jednym miejscu, rozwiązania wypracowane przez dział badań i rozwoju będą mogły być szybko i skutecznie implementowane do produktów marek LUG i FLASH DQ. Wartość inwestycji szacowana jest na około 6 mln zł. W nowym ośrodku badawczo-produkcyjnym firmy zatrudnienie znajdzie około 100 osób

Jest to kolejna, po rozbudowie zielonogórskiej fabryki o część do produkcji komponentów i źródeł światła LED w 2013 r., inwestycja firmy mająca na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych i dalszy rozwój w kierunku nowoczesnych technologii oświetleniowych.

LUG Light Factory jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z 25-letnim doświadczeniem. Firma funkcjonuje na rynku profesjonalnego oświetlenia specjalizując się w produkcji przemysłowych i dekoracyjnych opraw do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i architektonicznych.